Archiv 2016

31.prosince

jsme se dočkali tří krásných štěňátek od Fatimy. Fatima se rozhodla, že poslední den v roce je vhodný čas porodit svoje štěňátka. První pejsek přišel na svět v 18 hodin večer. Další dvě miminka se narodila těsně před půlnocí. Jsou to nádherní puclíčci a máme z nic velkou radost. Otcem štěňátek je Magů. Více v rubrice odchovy, vrh D.


 

4.12.

Na naši poslední výstavu v roce 2016 jsme se vydali do polské Swiebodzice, byla to "barborková" výstava všech plemen psů, obdoba naší národní výstavy. Magů se vystavoval ve třídě pracovní a dostal ocenění výborný 1, CWC. CWC je stejný titul jako náš CAC. Takže k získání polského šampiona potřebujeme ještě jeden CWC a máme splněno. V Polsku je třeba na šampiona získat třikrát titul CWC s podmínkou, že mezi první a poslední výstavou je  minimální doba 6 měsíců. Magů již 3x CWC v Polsku získal, ale bylo to v době kratší než 6 měsíců, takže si sem musíme zajet ještě jednou. Jak je vidět na fotce, Magů byl na výstavě v dobré náladě a stále vrtěl a vrtěl :-)

 


12.11.

se pod hlavičkou Retriever klubu CZ konaly Working testy v nedalekém Novém Bydžově. Něco málo jsme už měli natrénováno, tak jsem nás přihlásila do třídy E. WT byly velmi dobře připravené byla tady moc hezká atmosféra, i když počasí nám moc nepřálo a bylo dost chladno. Magů ve třídě E uspěl jako velmi dobrý s počtem 81 bodů. Magů pracoval dobře, byl rychlý, bylo vidět, že ho to baví.

                                                                                                    

 


6.11.

V neděli jsme vyrazili na delší výlet, na výstavu Danube Duocacib v Bratislavě. Magů se vystavoval ve třídě otevřené, kde dostal hezký posudek a ocenění Výborný 2, Res CAC. Cesta byla fajn, i když nám celou dobu na jih pršelo. Jelo se příjemně, i Magů celou cestu zvládl v pohodě a klidu.

                                                                                                        

 


29.10.-30.10.

Poslední říjnový víkend se v praze konala Mezinárodní výstva psů Duocacib, po oba dny jsme vyrazili brzo ráno, abychom nečekali v kolonách u výstaviště. Magů byl přihlášený do třídy pracovní, po oba dny dostal V2, Res. CAC a odvezli jsem si domů hezké posudky. Bylo to milé setkání se spoustou známých a přátel, na výstavě bylo vidět opravdu hodně krásných labradorů, jak fen, tak pejsků. V sobotu nastoupilo skoro 80 labíků, v neděli cca 60. V neděli jsme viděli i sestru naší Kerynky, která byla na své první výstavě. Je to moc milá fenka, velmi podobná Kerynce.

               

Kerynčina, sestra, podoba není tedy čistě náhodná :-)

                 

 


                                                                                                             22.10. - 23.10

Velká příprava na naše první Všestranky, v sobotu brzo ráno jsme plni očekávání a dobré nálady vyrazili směr Plzeň..Osudnou se nám stala hned 2.disciplína - dohledávka a přinášení 2 ks srstnaté v lese. Magů přinesl jen jeden kus, druhý ne.V té době přinesení jen jednoho kusu znamenalo konec, dnes už je za to známka 1. Nevadí, budeme dál trénovat a příští rok si to zopakujeme, určitě to nevzdáme !

 

                             

 


15.10.

v sobotu ráno jsme se vydali na výlet do České Proseče, kde OMS Jičín pořádalo Barvářské zkoušky. Magů pracoval dobře, všechny disciplíny zvládl navolno, na barvu jsme čekali hodně dlouho, až do půl čtvrté odpoledne. Magů je prostě šikulka, mít tak pracovitého pejska je radost. Magů byl celý den stále v dobré náladě, vysmátý, pro něho jsou zkoušky prostě super relax...

                                       


8.10.

v sobotu brzo ráno jsme vyrazili na Mezinárodní výstavu psů v Českých Budějovicích. Magů se předvedl ve třídě pracovní, kde dostal od p. Václavíka hezký posudek a známku Výborný 1, CAC. Při posuzování padlo hodně VD i D, celkem bylo labradorů 34. Čekali na posouzení všech labradorů, i feneček, poté jsme šli bojovat o CACIBa. Titul CACIB dostal žlutý pejsek, Magů byl druhý - Res. CACIB. Cestou zpět domů jsme se stavili podívat na hradě Choustník, kde se Magů cestou lesem dostatečně vylítal.

   

              


 Neděle 2.10. byla pro nás velmi úspěšným a šťastným dnem. Kerynka v noci začala rodit a porodila 9 krásných miminek. Máme obě barvičky, černých mimin je 5 - 3 holčičky a 2 kluci, čokoládoví jsou 4 - 2 holčičky a 2 kluci. Více info v rubrice Štěňata.                          

                                                                                                                     

V neděli se konala Oblastní výstava v Rychetech /Praha/, kam byl přihlášený Magů. Po nočním porodu Kerynky jsem váhala, zda na výstavu jet nebo raději zůstat doma a odpočívat.. nakonec jsme vyrazili a na výstavu jsme i přes bloudění v Praze dorazili včas / i když to bylo o fous/. Magů se hezky předvedl, panu rozhodčímu Václavíkovi se líbil a při posuzování dostal Vítěz třídy a Oblastní vítěz. Čekali jsme tedy na závěrečné soutěže, kde Magů vyhrál i BIG  a nakonec ho pan rozhodčí vybral i jako nejkrásnějšího psa celé výstavy /BIS/. Máme z toho opravdu velkou radost.

                                

                                 


28.9.

téměř na den přesně jsme si zopakovali klubové podzimní zkoušky ve Vysoké nad Labem. Vloni je Magů došel ve III. ceně, letos se nám dařilo lépe, I. cena a CACT ! Celkově jsme se umístili na 2. místě z 12 pejsků.

Byla jsem velmi mile překvapená, jak ochotně a s radostí Magů pracoval, je i klidnější a proto nedělá tolik chyb. Byl to hezký den, spousta zážitků, super rozhodčí, fandění si navzájem, budeme dlouho vzpomínat. Jsem šťastná, že mám tak šikovného pejska, který dělá vše s chutí a mně pro radost.

                                       


24.9.

jsme podruhé jeli zkusit štěstí na výstavu do Polska. Tentokrát na mezinárodku do Wroclawi. Posuzoval p. Piotr Krol /Pl/.Magůšek byl moc šikovný, krásně se předvedl, ve třídě pracovní dostal V1, CWC. Na získání polského šampiona nám chybí poslední CWC, po novém roce zkusíme štěstí znovu, snad se nám bude dařit.

                                                                                        


 

17.9.

Klubová výstava RK v Oslavanech. Posuzovali rozhodčí z Anglie, psy Mr.Williamson S.P. Magůška jsem přihlásila do mezitřídy, kde ho pan rozhodčí v konkurenci 8 pejsků vybral jako nejhezčího. Výborný 1, CAC. Ani déšť nám nevadil, radost byla veliká. Domů jsme si kromě mokrého kožichu odvezli i krásnou stužku a hodně hezkých zážitků. Bylo to moc milé setkání se všemi známými a přáteli.

                       


                                                                                  14.9. Domov sociálních služeb Skřivany

Magů ve své nové roli : po úspěšně složených  CT zkouškách jsme vzala Magůška do Skřivan. Magů byl ze společnosti dívek nadšený, stále se radoval, nechal se od děvčat obléknout, byl prostě úžasný. Po hodině a půl byl tak zmožený, že si musel odpočinout. Ani práce na poli ho nikdy tak neunavila jako práce canisterapeuta.

                           

                                                                                       


28.8.-29.8

tyto dva dny jsem s Magůškem strávila na výcviku psů v Rokytnu. Setkali jsme se se známými, pěkně jsme si pocvičili v lese a domů jsme odjížděli plni nových zkušeností a hezkých zážitků.

                                                                                                  


 

27.8.2016

Magů dnes složil Canisterapeutickou zkoušku v Hořicích s plným počtem bodů. Magů mě opět mile překvapil - situace, se kterými se nikdy nesetkal - hlouček hlučných dětí, hrající si děti na zemi, člověk s berlemi, které spadnou na zem - zvládl v pohodě a s radostí, všechno pro něj byla fajn hra. Hlazení a přízeň dětí i dospělých si užíval. Magů začne od září pracovat jako canisterapeut v Domově sociálních služeb Skřivany. Více informací o našem spolku Animaltherapy najdete na www.animaltherapy.cz

                              


 

20.8.2016 LZ OMS Jičín MS Podhorák

Abychom prostřídali výstavy s prací, vydali jsme se v sobotu 20.8. zkusit štěstí na Lesních zkouškách, které pořádalo OMS Podhorák v Podhorním Újezdě. Už poté, co jsme vystoupili z auta, na nás dýchla krásná atmosféra místního lesa. Výborné občerstvení v myslivecké chatě dobrý dojem završilo a plni očekávání jsme vyrazili do lesa. Zkoušky byly dost těžké, hodně disciplín, dlouhé čekání, hlavně na barvu. Barvu jsme šli až jako poslední z naší skupiny. Všechny disciplíny jsme zvládli,  přálo nám i štěstí, bez kterého by to asi bylo horší. Rozhodčí byli velice příjemní, svým přístupem nás zbavili nervozity. Takže zkoušky jsme zvládli v I. ceně, Magů mě zase přesvědčil o tom, jak je šikovný, jak rád pro mě pracuje a rychle se učí nové věci. Je to prostě šikulka.

   


13.8.2016 MV Interdog Bohemia  Mladá Boleslav. Posuzoval Alexey Belkin /Rusko/. Magů tentokrát pro změnu v mezitřídě V1, CAC. Res. CACIB. V tak velké konkurenci hezkých psů mě tak pěkný výsledek potěšil.

                                                                                             


7. srpna jsme zamířili na klubové zkoušky vodních prací do Kosiček.

Zkoušky pořádal KCHLS, trénovali jsme každé pondělí nácviky v honitbě a příprava se nám vyplatila. Magů zkoušky zvládl velice dobře, pracoval s nadšením a své první vodky zvládl v I.ceně se samými 4, měl pouze jednu 3 za přinášení.

                                    


 

16.7. Národní výstava psů v Mladé Boleslavi, paní rozhodčí Alena Čečrdlová.

Magů se paní rozhodčí líbil, dostal V1, NV, CAC ČMKU A BOS.

                                         


 

26.června jsme porpvé vyrazili na výstavu do zahraničí, na zkoušku. Jelenia Gora /Polsko/ není od nás tak daleko, tak proč to nezkusit. Oba pejsky, Kerynku i Magůška jsem přihlásila do třídy pracovní. Magů se předvedl moc hezky, dostal od paní rozhodčí L. Frnčové V1, CWC, BOS.

I Kerynka se předvedla moc hezky, je to naše šoumenka a její vystavování je na pohodu, je pořád vysmátá a ráda se předvádí. Její hodnocení V1, CWC.

                                                    


11. června jsme brzo ráno vyrazili v plném počtu na cestu do Klatov na NV. Aby to snad někomu nebylo líto, jeli jsme v plném počtu - Magů, Kerynka i Fatima. Byl to náročný den, vystavení všech tří pejsků za sebou bylo náročné a naběhaných koleček bylo docela dost. Nejúspěšnější z naší trojice byl Magů., který se paní rozhodčí M.Dočekalové líbil tak, ža dostal V1, CAC, NV, CAC ČMKU a BOB. Nikdy jsem si na takový výsledek ani nepomyslela, o to větší radost jsem měla.

                                       

Kerynka se vystavovala ve  třídě šampionů, kde dostala V3 a Fatima vzhledem k falešné březosti a nalitým cecíkům  ve třídě pracovní VD 3. I to se stává, příroda je příroda. Celý den jsme si s našimi pejsky hezky užili.

                            


 

5.6. Povzbuzeni úspěchem z předchozích výstav jsme zkusili štěstí i na klubové výstavě Retriever Klbu na Konopišti. K posuzování byli pozvání rozhodčí z Anglie. Labradory - psy posuzovala Mrs. Jackie Hodge. Paní rozhodčí se Magů líbil a odvezl si hezký posudek a ocenění V1, CAC. Bylo to milé setkání se známými i neznámými, přátelská atmosféra, výstava se nám moc líbila. Za rok pojedeme zase.

                                                                                                            


28.května - tento hezký květnový den jsme vyrazili na mezinárodní výstavu do Litoměřic.

Labradory posuzovala Mgr. Božena Ovesná. Magůšek se vystavoval ve třídě pracovní, kde v konkurenci 3 pejsků získal V1, CAC. Náš první CAC ! Radost byla veliká, Magůšek se hezky předvedl, neustále se nakrucoval a prdelkoval, paní rozhodčí se jeho temperament moc líbil.

                          


 

8. května  jsme se konečně dočkali jarních výstav venku a zkusili jsme štěstí na Pojizerské výstavě psů v Mladé Boleslavi. Labradory posuzoval MVDr. Nosek, Magů dostal moc hezký posudek, V1, VT. Na této výstavě padlo mnoho VD, takže si známky výborné a VT o to víc považujeme.

                            


7.května pořádalo středisko Retriever Sportu Nový Bydžov zkoušky WT nanečisto, kde jsme si mohli všichni vyzkoušet, jestli je naši pejsci zvládnou. Přihlásila jsem Kerynku a jely jsme na zkušenou. Zkoušky nanečisto byly moc fajn, přátelská atmosféra, fajn lidi, šikovní pejsci.

                                                                                                                      

                                        

                Video s prací Kerynky :

 


 

30.4.2016

Po více jak dvouměsíční pauze jsme si ráno přivstali a vyrazili do Prahy na MV psů v Letňanech. Oba pejsci, Kerynka i Magů, se vystavovali ve třídě pracovní. Magů byl tak rozradostněný z velkého množství pejsků, že zapomněl výstavní postoj a trošku mě pozlobil, zato Kerynka se vystavila jako profík a za to dostala CAC a tím dokončila českého šampiona.

                          


2.4. - 3.4.2016

První dubnový víkend jsem s Magůškem strávila ve velice milé společnosti, na výcvikovém víkendu Nice Friend v Rokytnu. Kromě toho, že se Magůšek vyřádil v lese na vlečkách a dohledávkách, poznali jsme i hodně nových přátel a oba dny jsme si  opravdu užili.

                            


                

       


                                                                                              

                                                                                                       7. února 2016

                                                                                                   MV Duocacib Brno

                   Magů na mezinárodní výstavě v Brně dostal od paní rozhodčí  J. Grill hezký posudek a ocenění Výborný 3