Archiv 2017

20.12. 2017

jsme se vypravili na poslední canisterapii v letošním roce. Pár dní před Vánoci jsme navštívili děvčata ve Skřivanech, rozdali jsme jim dárečky a pejskové si zase užili parádní odpoledne plné hlazení, drbání a dostávání pamlsků. Domů odjížděli patřičně vykrmeni a doma potom zbytek dne prospali..

      


14.12.

Canisterapie ve speciální třídě ZŠ v Novém Bydžově. Dnes jsem do školy vzala poprvé Magůše a užili jsme si krásné dopoledne...Magů se nechal vodit dětmi po chodbě, poslouchal je a když mu děti ukázaly balonek, lítal s nimi po tělocvičně několikrát dokola, smál se od ucha k uchu a všichni se tak rozbláznili, že začali na žíněnce uprostřed tělocvičny metat kotrmelce - děti i pes :-). Škoda, že to nikdo nenatočil, byla to fakt super podívaná. Chvíle skutečné radosti. Magů se pak nechal česat a posloužil i jako poduška pod hlavu

 

       

 


21.10-22.10.

vrcholem naší zkouškové sezony se staly Všestranné zkoušky přinášení retrívrů. Dva hezké dny jsme strávili v příjemné společnosti.  Tentokrát naše cestování do Kařezu dopadlo skvěle. Magů zkoušky dokončil a stal se tak pyšným nositelem "U"..všestranně lovecky upotřebitelný pes.

VZPR III.cena, nejlepší voda.

 

  

 


8.10.

Klubové podzimní zkoušky Sloveč KCHLS. Pár kilometrů od nás probíhaly podzimní zkoušky a tak jsem se rádi zúčastnili, tentokrát jsem si znovu mohla vyzkoušet, jaké je to vést dva psy...přihlásila jsem i Ariku, které bylo v té době 10 měsíců. Oba moji pejsci pracovali skvěle, Arika na svůj věk podala neuvěřitelný výkon. Magů, u kterého trochu zafungovala žárlivost a závist, pracoval lépe než kdy jindy. Oba došli tyto zkoušky 1. ceně, Magů s titulem Res. CACT.

   

 


9.září

na dnešní den jsem se těšila. Jeli jsme totiž na klubové podzimní zkoušky do Vysoké nad Labem. Máme to kousek, nemusíme tak brzo vstávat a je tu vždy tak hezká zkoušková atmosféra, že se sem každý rok rádi vracíme. Magů podal znovu bezchybný výkon a v konkurenci 16 pejsků jsme dosáhli na 3. místo a titul CACT. Takže k dokončení šampiona práce nám zbývá poslední CACT, ten nejtěžší...ze všestranných zkoušek nebo ZPR. Pokusíme se o to příští rok.


2.září

Klubová výstava Retriever klubu v Hranicích na Moravě. Naše druhá výprava na Moravu byla ještě úspěšnější než ta první, Magů se ve výstavním kruhu hezky předvedl, paní rozhodčí se moc líbil a vybrala ho jako nejhezčího jedince ze všech krásných psů - labradorů a že jich tu nebylo málo...  Výborný 1, CAC, CC, Vítěz Hranic, Best of sex.

Domů jsme si kromě hezkých zážitků odvezli i velmi pěkné ceny. Krásná výstava, děkujeme za ni pořadatelům !

 

   

 


Víkend 5.8-6.8.

jsme strávili v příjemném prostředí a s milými lidmi na Poháru světa myslivosti v Kosičkách. V sobotu se za horkého počasí konaly Podzimní zkoušky, v neděli už bylo chladněji a to nás čekaly Speciální vodní práce. Zkoušek se zúčastnilo 35 pejsků.  Magů byl po oba dny v dobré kondici, pracoval tak dobře, že jsme oboje zkoušky došli v 1. ceně.

 


15.července jsem s Magůškem vyrazila zkusit pro změnu zkouškové štěstí. Jeli jsme zkusit naše první ZPR, tedy zkoušku přinášení retrívrů. Na této zkoušce jsou těžší disciplíny a zkoušky jsou dvoudenní. Vládla tady velice milá a přátelská atmosféra, příjemní rozhodčí, výborná organizace, dobré jídlo. Byly to první zkoušky, kdy jsem neměla trému, byla jsem úplně v klidu a bylo mi i jedno, jak to všechno dopadne. Možná se můj klid přenesl i na Magůška, pracoval velmi dobře, všechny disciplíny zvládl a zkoušky dokončil v 1. ceně. Bylo to pro mě velmi milé překvapení, Magů je prostě šikovný pejsek a můžu se na jeho práci vždy spolehnout.

   

   


 5.července jsme brzo ráno vyrazili na delší cestu, na Moravu do Kelče, na Klubovou výstavu RK. Na této výstavě jsem nikdy nebyla, a tak jsem byla zvědavá, protože jsem slyšela, že je to tady moc hezké. Očekávání se naplnilo, výstava byla velice hezky připravená, krásné ceny, příjemná atmosféra, rychlé posuzování. Magů se poprvé vystavoval ve třídě šampionů a v konkurenci 4 krásných pejsků vyhrál a odvezl si kromě hezkých cen i další CAC.

  


7.května

jsme se znovu vypravili do Humpolce, tentokrát na Speciální výstavu KCHLS. Vystavovali se Magů ve třídě pracovní a na své první výstavě se předvedla i Arika, ve třídě štěňátek.

Magů vyhrál třídu pracovní, výborný 1, CAC a tím splnil podmínky přidělení titulu Český šampion krásy.

Arika, přestože to byla její první výstava, se předvedla jako profík, krásně stála v postoji, paní rozhodčí nešetřila slovy chvály. Její " Lovely baby" bylo moc příjemné slyšet. Arika zabodovala i v závěrečných soutěžích a získala pohár za nejkrásnější štěně výstavy BIS baby.

   

 


6.května nás čekal zajímavý a nový zážitek. Jeli jsme s Magůškem na klubovou výstavu KCHLS do Humpolce, převzít si cenu za nejlepšího výstavního psa roku 2016.

   

 


17.dubna

jsem se s Kerynkou vypravila na pravidelnou návštěvu děvčat v Domově sociálních služeb ve Skřivanech. Protože se blíží Velikonoce, tentokrát jsme vzali jako pomůcku velikonoční vajíčka a pomlázku. Kerynka poctivě dohlížela na navlékání vajíček na pomlázku a užívala si hlazení a mazlení s klienty. Byla sice škaredá středa, ale my jsme si užili prima odpoledne.

   

 

 


6.4.

bylo krásné počasí a tak jsem se snažila udělat pár společných fotek našich pesanů.

             

 


1.4.

na apríla jsme si naplánovali další výlet do Polska, tentokrát znovu Swiebodzice, národní výstava. Cestovala s námi na zkušenou i Arika. Na posouzení jsme si museli počkat, před námi bylo 110 psů různých ras, bylo na co koukat...hezký slunečný den, teplíčko, Magů i Arika si vyhřáli kožíšky. Magů si ve třídě pracovní vyběhal CWC, nejlepší dospělý pes, nejlepší pracovní pes, Best of sex. Na konci posuzování, když jsem si šla pro desky, mi pan rozhodčí řekl, že je Magů krásný pes, což mě potěšilo. Magů na této výstavě splnil podmínky udělení polského šampiona. Byl celý den nadšený, na každého se usmíval a hodně kolemjdoucích si ho přišlo pohladit....i Arika si výstavu užila,  celý den měla dobrou náladu.

   


25.3.

jsme se rádi zúčastnili výcviku Nice Friend v Chlumci nad Cidlinou, u penzionu Alwin. 

Byla to krásná sobota v přírodě s bezva partou lidí, Magůš a Arika byli oba super, užili jsme si to.

  

Magů cvičil moc hezky, před den jsme cvičili dohlédavku, vlečky a odpoledne handling, kdy běhal spolehlivě i na velké vzdálenosti. Na večerní poslušnosti , kde cvičilo 22 pejsků, mezi nimi i háravá fenka, se chovat perfektně, byl poslušný a udělal mi tím velkou radost.

     

Arika byla poprvé v tak velké skupině pejsků i lidí, ničeho se nebála, byla báječná. Je to moje šikovná holčička.

    


 


  

4. března

odjela miminka od Fatimy a Magůška do nových domovů. Štěňátka byla vyjímečná nejen svým vzhledem a mohutností, ale i povahou, velmi přátelskou a mazlící po svých rodičích. Čas strávený s nimi nám přinesl spoustu radosti a hezkých chvil a my věříme, že stejnou radost budou rozdávat i v nových rodinách.

         

 


12.února 

jsme měli opravdu vyjímečný den. Do naší lidské i psí smečky přijela nová fenečka Arika. Splnila jsem si svůj sen mít žlutou fenečku. Arika je k tomu velmi klidná a milá. Její chovatelé se štěňátkům hodně věnovali a na Arice je to hodně znát. Je přátelská, ráda se chová a mazlí, je to naše zlatíčko. Máme z ní velkou radost.