Novinky

Archiv 2018    Archiv 2017    Archiv 2016    Archiv 2015

 

 

Společně s našimi pejsky pracujeme pro spolek Animaltherapy, pravidelně jezdíme do různých zařízení a pomáháme lidem, kteří to potřebují. Navštěvujeme Domov seniorů v Podzámčí, speciální třídu v ZŠ v Novém Bydžově, Domov sociálních služeb v Chotělicích a ve Skřivanech.


5.května

se v chovatelské stanici Z doubravických lesů narodilo 8 krásných štěňátek po našem Magůškovi.

Maminkou štěňátek je fenka Mia z Humburských luk, OVVR. Výstavy- výborná, DKK, DLK 0-0. Vyšetření- HNPK, PRA a EIC- vše čisté, negativní.  Povaha je vyrovnaná,přátelská, temperamentní.  Volný je 1 čokoládový kluk, 4 čokoládové fenky a 1 černá fenečka. Na štěňátka se můžete zajet podívat, návštěva v chs je vítána.  Více info na tel. 604 79 346 Martin Nový.

                     

                            Maminka štěňátek :

   

 

Maminka vrhu je ze stejné chovatelské stanice jako naše Kerynka.

Štěňátka z tohoto spojení s naším pejskem Magů můžeme doporučit.

   

   

   

 


19.března 2019

jsme se dočkali dalších štěňátek v naší chovatelské stanici. Kerynka přivedla při pohodovém a klidném porodu na svět 4 krásná štěňátka. Jsou to samí kluci, narodil se jeden černý a 3 čokoládoví. Máme z nich velkou radost !

Všechna naše štěňátka jsou už u svých nových páníčků.

 


12. března

za mrazivého rána jsme se vydali na cestu do Chlumce nad Cidlinou, abychom navštívili naše dobré známe v Domově v Podzámčí. Tady na naše pejsky čeká ticho a klid, čas zde plyne pomalejším tempem a my chodíme během dopoledne po pokojích klientů, povídáme si s nimi. Při tom si můžou pohladit pejska, ty odvážnější svolí i k tomu, aby si pejsek vlezl k nim do postele..to se našim pejsanům opravdu moc líbí :-)

   

 


6.března

nás už netrpělivě vyhlížela děvčata v Skřivanech. I Arika se v kufru auta nedočkavě vrtěla...Protože bylo hezké předjarní počasí, nechali jsem děvčata pejsky vodit venku na vodítkách  a potom jsme si vyzkoušeli různé dovednosti jako házení hračkou na cíl.

Velmi oblíbenou činností je schovávání plyšových pejsků v terénu a naši pejsci potom nosem plyšáky hledají. Vždy se u toho hodně nasmějeme.

       

   


14.února

jsme jeli navštívit děti ve speciální třídě Základní školy v Novém Bydžově. Je tady vždy živo a rušno, děti jsou celkem akční a tak se snažíme nabídnout dětem i klidnější aktivity, jako je polohování, podlézání pejska nebo schovávání hraček.

 


12.února

jsme navštívili klienty v Domově soc. služeb v Chotělicích. První hodinu trávíme s mobilními klienty venku nebo v tělocvičně, pokud je chladné zimní počasí. Připravujeme pro klienty různé hry, při kterých zapojíme do činnosti pejsky, dále si mohou klienti pejsky vodit na vodítku, česat je , nebo jim dávat různé odměny. Další hodinu jsme na zdravotním oddělení, kde obejdeme několik pokojů a pejskové se tady rádi nechávají hladit a mazlit. Při této canisterapii byl v Chotělicích Magů, který je vždy velmi klidný a trpělivý a olíže každého, kdo se k němu skloní a pohladí ho. Umí také předvádět svůj oblíbený trik se schovanou peněženkou...najde ji vždy a vesele ji pak přibnese až mně do ruky, za což je většinou odměněn potleskem klientů.

   

  

ROK 2018

 

9.listopadu

naše úžasná holčička Arika porodila svůj první vrh štěňátek. Na svět přivedla 10 krásných a zdravých štěňátek...porod byl rychlý a bez komplikací. Arika byla dvě hodinky nervozní, pak si lehla, udělala uff a štěndo bylo venku....a za chvíli další, nestíhala jsem je ani čistit. Zezačátku nevěděla, co s nimi, až po porodu všech se začala starat, olizovat je a pak se spokojeně rozvalila jako soudek a nakrmila si je. Máme 6 holčiček a 4 kluky. Tatínkem štěňátek je pejsek Rambo - Charles Sable Blues. Více v rubrice Štěňata.

   

   


11.10.

byla Arika poprvé na canisterapii ve škole v Novém Bydžově. navštěvujeme tady děti ve speciální třídě. Arika i mezi dětmi ukázala velkou trpělivost, empatii a radost z toho, že může být někomu užitečná. Nechala se hladit, česat i vodit dětmi na vodítku.

      

   


3.října

jsme navštívili naše klientky ve Skřivanech, kam už jezdíme s pejsky třetím rokem. Tentokrát jela poprvé zkusit pracovat jako canisterapeut Arika. Musím říct, že mě velmi mile překvapila, pracovala jako zkušený pejsek, intuitivně vycítila, co má dělat. Byla jedním slovem báječná... celé dvě hodiny byla trpělivá, klidná a vstřícná ke všem, i na zdravotním oddělení, kde to pro pejsky není úplně jednoduché. Musí ukázat velkou dávku tolerance a klidu.

   

       

   

 


28.9.

již podruhé jsme jeli na podřipskou výstavu v Martiněvsi.  Výstava je vždy pěkně připravená, nedaleko je rybník, ve kterém se pejsci po výstavě mohli vykoupat a zchladit se. Na září bylo velmi teplo, teploměr ukazoval 30 stupňů ve stínu. Na výstavě jsem měli zastoupení tří našich pejsků. Poprvé byla na výstavě Kleopatra, Magouškova dcera. I když doma moc nechce stát ve výstavním postoji, v kruhu pochopila o co jde a předvedla se jako profík. Rozhodčí pan Václavík ji dal ocenění velmi nadějná 1 a tak jsem mohli natěšeně čekat na závěrečné odpolední soutěže. Kleuška zaujala paní rozhodčí natolik, že ji vybrala jako vítězku mezi dalšími 28 pejsky ve skupině dorostu... Klea BIS dorost 1.místo

   


15.-16. září

jsme si jeli užít rodinný výlet do jižních Čech.  KCHLS zde pořádal klubové zkoušky přinášení retrievrů. Na místo jsme dorazili už v pátek večer, kde jsme měli zajištěné ubytování na dětském táboře Bílá skála. Vrátili jsme se do dětských let, bydleli jsme v chatičkách a spali na docela tvrdých palandách...je to ale překrásné místo s krásnou přírodou všude kolem a tak jsme obě rána s Magouškem vstávali kolem páté hodiny a šli jsme na dlouhou procházku do blízkého lesa. Pak jsem se sešli s ostatními a vydali se plnit disciplíny zkoušek. V lesích okolo Číměře bylo opravdu krásně, v tu dobu zde rostlo velké množství hub a tak jsme si kromě splněných ZPR dovezli domů i dva koše krásných hříbků. V sobotu odpoledne jsme stihli navšívit i  zámek a město Jindřichův Hradec. Magů pracoval skvěle a zkoušky došel v 1.ceně.

        

   


21.července

se v Martiněvsi konala další hezká výstava.  Tentokrát jsem vzala poprvé na zkušenou naši nemladší fenečku Kleopatru, aby se okoukala a socializovala. Naše psí trio si na výstavě vedlo velmi dobře, Kleopatra velmi nadějná 1, Arika výborná 1, vítěz třídy pracovní a Magů Výborný 1, vítěz třídy šampionů a krajský vítěz. Čekali jsme tedy na závěrečné soutěže, v mezičase jsem dovezla pejsky k vodě, kde se šťastně a dosytosti vyráchali. Magů byl do závěrečných soutěží tak osvěžen, že se mu podařilo vyhrát nejen VIII. skupinu FCI, ale i celou výstavu! Už podruhé jsem s ním zažila pocit krásného vítězství, kdy ho pan Václavík vybral jako nejkrásnějšího psa celé výstavy...BIS.

   


12.května Speciální výstava retrievrů Humpolec KCHLS

Na této výstavě jsme si s Magouškem převzali ocenění za vítězství v soutěži Anka Cup. Magů vyhrál 1.místo v Dual purpose v labradorech. Je to soutěž, kdy se bodově hodnotí výsledky z loňské sezony na poli výstavním i pracovním. Kombinace bodů z obou těchto soutěží je Dual purpose / pracovní body x výstavní body/. V celkovém pořadí všech retrievrů se Magů umístil na krásném 2.místě.

Na této výstavě jsme mohli vidět i dvě krásné dcery Magůška. Fenku Fergie Royal Glade a fenku Annie z českomoravské vysočiny.

   

 


 

30.dubna

jsme se vydali již potřetí na klubovou výstavu Retriever klubu do Kelče. Vzali jsme oba naše pejsky, Magůška i Ariku. Oba pejsci dostali krásné posudky, Magů se vystavoval ve třídě šampionů, kde dostal V1, vítěz třídy šampionů a klubový titul CC. Tento titul získal již počtvrté a tím se stal klubovým šampionem krásy Retriever klubu.

  

Arika se vystavovala ve třídě pracovní...paní rozhodčí, hned když ji uviděla, řekla "lovely girl"...Arika se jí líbila tak, že dostala V1, vítěz třídy a nakonec ji vybrala i jako nejhezčí fenku v labradorech, stala se tedy i oblastní vítězkou. Mimo to se stala čekatelkou klubového šampiona krásy, získala první titul CC.

   

Na této výstavě jsem měla i milou příležitost předvést v kruhu dceru našeho Magouška, fenečku Fany Royal Glade. Fany je krásná fenka, byla to pro mě radost ji předvést a Fany si vyběhala druhé místo ze 4 fenek. ..výborná 2.

  


15.2.18

našim štěňátkům je 7 týdnů, užíváme si s nimi každý den, jsou báječní, velmi chytří a učenliví. Se smečkou řádí venku a jejich hry neberou konce.

   

 

 


14.2. 2018

jsme v rámci canisterapie vymyslely pro děvčata hru na výstavu a oblékání pejsků. Magů a Billy byli velmi trpěliví, u oblékání jsme se moc nasmály a pejskové opět ukázali, že je baví každá činnost, kterou vymyslíme :-)

   

 A na závěr trochu pomazlení se s pejsky ...