Novinky

 

15.2.18

našim štěňátkům je 7 týdnů, užíváme si s nimi každý den, jsou báječní, velmi chytří a učenliví. Se smečkou řádí venku a jejich hry neberou konce.

   

 

 


14.2. 2018

jsme v rámci canisterapie vymyslely pro děvčata hru na výstavu a oblékání pejsků. Magů a Billy byli velmi trpěliví, u oblékání jsme se moc nasmály a pejskové opět ukázali, že je baví každá činnost, kterou vymyslíme :-)

   

 A na závěr trochu pomazlení se s pejsky ...

   20.12.

jsme se vypravili na poslední canisterapii v letošním roce. Pár dní před Vánoci jsme navštívili děvčata ve Skřivanech, rozdali jsme jim dárečky a pejskové si zase užili parádní odpoledne plné hlazení, drbání a dostávání pamlsků. Domů odjížděli patřičně vykrmeni a doma potom zbytek dne prospali..

      


14.12.

Canisterapie ve speciální třídě ZŠ v Novém Bydžově. Dnes jsem do školy vzala poprvé Magůše a užili jsme si krásné dopoledne...Magů se nechal vodit dětmi po chodbě, poslouchal je a když mu děti ukázaly balonek, lítal s nimi po tělocvičně několikrát dokola, smál se od ucha k uchu a všichni se tak rozbláznili, že začali na žíněnce uprostřed tělocvičny metat kotrmelce - děti i pes :-). Škoda, že to nikdo nenatočil, byla to fakt super podívaná. Chvíle skutečné radosti. Magů se pak nechal česat a posloužil i jako poduška pod hlavu

 

       

 


21.10-22.10.

vrcholem naší zkouškové sezony se staly Všestranné zkoušky přinášení retrívrů. Dva hezké dny jsme strávili v příjemné společnosti.  Tentokrát naše cestování do Kařezu dopadlo skvěle. Magů zkoušky dokončil a stal se tak pyšným nositelem "U"..všestranně lovecky upotřebitelný pes.

VZPR III.cena, nejlepší voda.

 

  

 


8.10.

Klubové podzimní zkoušky Sloveč KCHLS. Pár kilometrů od nás probíhaly podzimní zkoušky a tak jsem se rádi zúčastnili, tentokrát jsem si znovu mohla vyzkoušet, jaké je to vést dva psy...přihlásila jsem i Ariku, které bylo v té době 10 měsíců. Oba moji pejsci pracovali skvěle, Arika na svůj věk podala neuvěřitelný výkon. Magů, u kterého trochu zafungovala žárlivost a závist, pracoval lépe než kdy jindy. Oba došli tyto zkoušky 1. ceně, Magů s titulem Res. CACT.

   

 


9.září

na dnešní den jsem se těšila. Jeli jsme totiž na klubové podzimní zkoušky do Vysoké nad Labem. Máme to kousek, nemusíme tak brzo vstávat a je tu vždy tak hezká zkoušková atmosféra, že se sem každý rok rádi vracíme. Magů podal znovu bezchybný výkon a v konkurenci 16 pejsků jsme dosáhli na 3. místo a titul CACT. Takže k dokončení šampiona práce nám zbývá poslední CACT, ten nejtěžší...ze všestranných zkoušek nebo ZPR. Pokusíme se o to příští rok.


2.září

Klubová výstava Retriever klubu v Hranicích na Moravě. Naše druhá výprava na Moravu byla ještě úspěšnější než ta první, Magů se ve výstavním kruhu hezky předvedl, paní rozhodčí se moc líbil a vybrala ho jako nejhezčího jedince ze všech krásných psů - labradorů a že jich tu nebylo málo...  Výborný 1, CAC, CC, Vítěz Hranic, Best of sex.

Domů jsme si kromě hezkých zážitků odvezli i velmi pěkné ceny. Krásná výstava, děkujeme za ni pořadatelům !

 

   

 


Víkend 5.8-6.8.

jsme strávili v příjemném prostředí a s milými lidmi na Poháru světa myslivosti v Kosičkách. V sobotu se za horkého počasí konaly Podzimní zkoušky, v neděli už bylo chladněji a to nás čekaly Speciální vodní práce. Zkoušek se zúčastnilo 35 pejsků.  Magů byl po oba dny v dobré kondici, pracoval tak dobře, že jsme oboje zkoušky došli v 1. ceně.

 


15.července jsem s Magůškem vyrazila zkusit pro změnu zkouškové štěstí. Jeli jsme zkusit naše první ZPR, tedy zkoušku přinášení retrívrů. Na této zkoušce jsou těžší disciplíny a zkoušky jsou dvoudenní. Vládla tady velice milá a přátelská atmosféra, příjemní rozhodčí, výborná organizace, dobré jídlo. Byly to první zkoušky, kdy jsem neměla trému, byla jsem úplně v klidu a bylo mi i jedno, jak to všechno dopadne. Možná se můj klid přenesl i na Magůška, pracoval velmi dobře, všechny disciplíny zvládl a zkoušky dokončil v 1. ceně. Bylo to pro mě velmi milé překvapení, Magů je prostě šikovný pejsek a můžu se na jeho práci vždy spolehnout.

   

   


 5.července jsme brzo ráno vyrazili na delší cestu, na Moravu do Kelče, na Klubovou výstavu RK. Na této výstavě jsem nikdy nebyla, a tak jsem byla zvědavá, protože jsem slyšela, že je to tady moc hezké. Očekávání se naplnilo, výstava byla velice hezky připravená, krásné ceny, příjemná atmosféra, rychlé posuzování. Magů se poprvé vystavoval ve třídě šampionů a v konkurenci 4 krásných pejsků vyhrál a odvezl si kromě hezkých cen i další CAC.

  


7.května

jsme se znovu vypravili do Humpolce, tentokrát na Speciální výstavu KCHLS. Vystavovali se Magů ve třídě pracovní a na své první výstavě se předvedla i Arika, ve třídě štěňátek.

Magů vyhrál třídu pracovní, výborný 1, CAC a tím splnil podmínky přidělení titulu Český šampion krásy.

Arika, přestože to byla její první výstava, se předvedla jako profík, krásně stála v postoji, paní rozhodčí nešetřila slovy chvály. Její " Lovely baby" bylo moc příjemné slyšet. Arika zabodovala i v závěrečných soutěžích a získala pohár za nejkrásnější štěně výstavy BIS baby.

   

 


6.května nás čekal zajímavý a nový zážitek. Jeli jsme s Magůškem na klubovou výstavu KCHLS do Humpolce, převzít si cenu za nejlepšího výstavního psa roku 2016.

   

 


17.dubna

jsem se s Kerynkou vypravila na pravidelnou návštěvu děvčat v Domově sociálních služeb ve Skřivanech. Protože se blíží Velikonoce, tentokrát jsme vzali jako pomůcku velikonoční vajíčka a pomlázku. Kerynka poctivě dohlížela na navlékání vajíček na pomlázku a užívala si hlazení a mazlení s klienty. Byla sice škaredá středa, ale my jsme si užili prima odpoledne.

   

 

 


6.4.

bylo krásné počasí a tak jsem se snažila udělat pár společných fotek našich pesanů.

             

 


1.4.

na apríla jsme si naplánovali další výlet do Polska, tentokrát znovu Swiebodzice, národní výstava. Cestovala s námi na zkušenou i Arika. Na posouzení jsme si museli počkat, před námi bylo 110 psů různých ras, bylo na co koukat...hezký slunečný den, teplíčko, Magů i Arika si vyhřáli kožíšky. Magů si ve třídě pracovní vyběhal CWC, nejlepší dospělý pes, nejlepší pracovní pes, Best of sex. Na konci posuzování, když jsem si šla pro desky, mi pan rozhodčí řekl, že je Magů krásný pes, což mě potěšilo. Magů na této výstavě splnil podmínky udělení polského šampiona. Byl celý den nadšený, na každého se usmíval a hodně kolemjdoucích si ho přišlo pohladit....i Arika si výstavu užila,  celý den měla dobrou náladu.

   


25.3.

jsme se rádi zúčastnili výcviku Nice Friend v Chlumci nad Cidlinou, u penzionu Alwin. 

Byla to krásná sobota v přírodě s bezva partou lidí, Magůš a Arika byli oba super, užili jsme si to.

  

Magů cvičil moc hezky, před den jsme cvičili dohlédavku, vlečky a odpoledne handling, kdy běhal spolehlivě i na velké vzdálenosti. Na večerní poslušnosti , kde cvičilo 22 pejsků, mezi nimi i háravá fenka, se chovat perfektně, byl poslušný a udělal mi tím velkou radost.

     

Arika byla poprvé v tak velké skupině pejsků i lidí, ničeho se nebála, byla báječná. Je to moje šikovná holčička.

    


 


  

4. března

odjela miminka od Fatimy a Magůška do nových domovů. Štěňátka byla vyjímečná nejen svým vzhledem a mohutností, ale i povahou, velmi přátelskou a mazlící po svých rodičích. Čas strávený s nimi nám přinesl spoustu radosti a hezkých chvil a my věříme, že stejnou radost budou rozdávat i v nových rodinách.

         

 


12.února 

jsme měli opravdu vyjímečný den. Do naší lidské i psí smečky přijela nová fenečka Arika. Splnila jsem si svůj sen mít žlutou fenečku. Arika je k tomu velmi klidná a milá. Její chovatelé se štěňátkům hodně věnovali a na Arice je to hodně znát. Je přátelská, ráda se chová a mazlí, je to naše zlatíčko. Máme z ní velkou radost.

    

 

ROK 2017

 


 

31.prosince

jsme se dočkali tří krásných štěňátek od Fatimy. Fatima se rozhodla, že poslední den v roce je vhodný čas porodit svoje štěňátka. První pejsek přišel na svět v 18 hodin večer. Další dvě miminka se narodila těsně před půlnocí. Jsou to nádherní puclíčci a máme z nic velkou radost. Otcem štěňátek je Magů. Více v rubrice odchovy, vrh D.


 

4.12.

Na naši poslední výstavu v roce 2016 jsme se vydali do polské Swiebodzice, byla to "barborková" výstava všech plemen psů, obdoba naší národní výstavy. Magů se vystavoval ve třídě pracovní a dostal ocenění výborný 1, CWC. CWC je stejný titul jako náš CAC. Takže k získání polského šampiona potřebujeme ještě jednu polskou výstavu a jeden CWC a máme splněno. V Polsku je třeba na šampiona získat třikrát titul CWC s podmínkou, že mezi první a poslední výstavou je  minimální doba 6 měsíců. Magů již 3x CWC v Polsku získal, ale bylo to v době kratší než 6 měsíců, takže si sem musíme zajet ještě jednou. Jak je vidět na fotce, Magů byl na výstavě v dobré náladě a stále vrtěl a vrtěl :-)

 


12.11.

se pod hlavičkou Retriever klubu CZ konaly Working testy v nedalekém Novém Bydžově. Něco málo jsme už měli natrénováno, tak jsem nás přihlásila do třídy E. WT byly velmi dobře připravené byla tady moc hezká atmosféra, i když počasí nám moc nepřálo a bylo dost chladno. Magů ve třídě E uspěl jako velmi dobrý s počtem 81 bodů. Magů pracoval dobře, byl rychlý, bylo vidět, že ho to baví.

                                                                                                    

 


6.11.

V neděli jsme vyrazili na delší výlet, na výstavu Danube Duocacib v Bratislavě. Magů se vystavoval ve třídě otevřené, kde dostal hezký posudek a ocenění Výborný 2, Res CAC. Cesta byla fajn, i když nám celou dobu na jih pršelo. Jelo se příjemně, i Magů celou cestu zvládl v pohodě a klidu.

                                                                                                        

 


29.10.-30.10.

Poslední říjnový víkend se v praze konala Mezinárodní výstva psů Duocacib, po oba dny jsme vyrazili brzo ráno, abychom nečekali v kolonách u výstaviště. Magů byl přihlášený do třídy pracovní, po oba dny dostal V2, Res. CAC a odvezli jsem si domů hezké posudky. Bylo to milé setkání se spoustou známých a přátel, na výstavě bylo vidět opravdu hodně krásných labradorů, jak fen, tak pejsků. V sobotu nastoupilo skoro 80 labíků, v neděli cca 60. V neděli jsme viděli i sestru naší Kerynky, která byla na své první výstavě. Je to moc milá fenka, velmi podobná Kerynce.

               

Kerynčina, sestra, podoba není tedy čistě náhodná :-)

                 

 


                                                                                                             22.10. - 23.10

Velká příprava na naše první Všestranky, v sobotu brzo ráno jsme plni očekávání a dobré nálady vyrazili směr Plzeň..Osudnou se nám stala hned 2.disciplína - dohledávka a přinášení 2 ks srstnaté v lese. Magů přinesl jen jeden kus, druhý ne.V té době přinesení jen jednoho kusu znamenalo konec, dnes už je za to známka 1. Nevadí, budeme dál trénovat a příští rok si to zopakujeme, určitě to nevzdáme !

 

                             

 


15.10.

v sobotu ráno jsme se vydali na výlet do České Proseče, kde OMS Jičín pořádalo Barvářské zkoušky. Magů pracoval dobře, všechny disciplíny zvládl navolno, na barvu jsme čekali hodně dlouho, až do půl čtvrté odpoledne. Magů je prostě šikulka, mít tak pracovitého pejska je radost. Magů byl celý den stále v dobré náladě, vysmátý, pro něho jsou zkoušky prostě super relax...

                                       


8.10.

v sobotu brzo ráno jsme vyrazili na Mezinárodní výstavu psů v Českých Budějovicích. Magů se předvedl ve třídě pracovní, kde dostal od p. Václavíka hezký posudek a známku Výborný 1, CAC. Při posuzování padlo hodně VD i D, celkem bylo labradorů 34. Čekali na posouzení všech labradorů, i feneček, poté jsme šli bojovat o CACIBa. Titul CACIB dostal žlutý pejsek, Magů byl druhý - Res. CACIB. Cestou zpět domů jsme se stavili podívat na hradě Choustník, kde se Magů cestou lesem dostatečně vylítal.

   

              


 Neděle 2.10. byla pro nás velmi úspěšným a šťastným dnem. Kerynka v noci začala rodit a porodila 9 krásných miminek. Máme obě barvičky, černých mimin je 5 - 3 holčičky a 2 kluci, čokoládoví jsou 4 - 2 holčičky a 2 kluci. Více info v rubrice Štěňata.                          

                                                                                                                     

V neděli se konala Oblastní výstava v Rychetech /Praha/, kam byl přihlášený Magů. Po nočním porodu nebylo úplně snadné se vypravit, ale nakonec jsme vyrazili a na výstavu jsme dorazili včas / i když to bylo o fous/. Magů se hezky předvedl, panu rozhodčímu Václavíkovi se líbil a při posuzování dostal Vítěz třídy a Oblastní vítěz. Čekali jsme tedy na závěrečné soutěže, kde Magů vyhrál i BIG  a nakonec ho pan rozhodčí vybral i jako nejkrásnějšího psa celé výstavy /BIS/. Máme z toho opravdu velkou radost.

                                

                                 


28.9.

téměř na den přesně jsme si zopakovali klubové podzimní zkoušky ve Vysoké nad Labem. Vloni je Magů došel ve III. ceně, letos se nám dařilo lépe, I. cena a CACT ! Celkově jsme se umístili na 2. místě z 12 pejsků.

Byla jsem velmi mile překvapená, jak ochotně a s radostí Magů pracoval, je i klidnější a proto nedělá tolik chyb. Byl to hezký den, spousta zážitků, super rozhodčí, fandění si navzájem, budeme dlouho vzpomínat. Jsem šťastná, že mám tak šikovného pejska, který dělá vše s chutí a mně pro radost.

                                       


24.9.

jsme podruhé jeli zkusit štěstí na výstavu do Polska. Tentokrát na mezinárodku do Wroclawi. Posuzoval p. Piotr Krol /Pl/.Magůšek byl moc šikovný, krásně se předvedl, ve třídě pracovní dostal V1, CWC. Na získání polského šampiona nám chybí poslední CWC, po novém roce zkusíme štěstí znovu, snad se nám bude dařit.

                                                                                        


 

17.9.

Klubová výstava RK v Oslavanech. Posuzovali rozhodčí z Anglie, psy Mr.Williamson S.P. Magůška jsem přihlásila do mezitřídy, kde ho pan rozhodčí v konkurenci 8 pejsků vybral jako nejhezčího. Výborný 1, CAC. Ani déšť nám nevadil, radost byla veliká. Domů jsme si kromě mokrého kožichu odvezli i krásnou stužku a hodně hezkých zážitků. Bylo to moc milé setkání se všemi známými a přáteli.

                       


                                                                                  14.9. Domov sociálních služeb Skřivany

Magů ve své nové roli : po úspěšně složených  CT zkouškách jsme vzala Magůška do Skřivan. Magů byl ze společnosti dívek nadšený, stále se radoval, nechal se od děvčat obléknout, byl prostě úžasný. Po hodině a půl byl tak zmožený, že si musel odpočinout. Ani práce na poli ho nikdy tak neunavila jako práce canisterapeuta.

                           

                                                                                       


28.8.-29.8

tyto dva dny jsem s Magůškem strávila na výcviku psů v Rokytnu. Setkali jsme se se známými, pěkně jsme si pocvičili v lese a domů jsme odjížděli plni nových zkušeností a hezkých zážitků.

                                                                                                  


 

27.8.2016

Magů dnes složil Canisterapeutickou zkoušku v Hořicích s plným počtem bodů. Magů mě opět mile překvapil - situace, se kterými se nikdy nesetkal - hlouček hlučných dětí, hrající si děti na zemi, člověk s berlemi, které spadnou na zem - zvládl v pohodě a s radostí, všechno pro něj byla fajn hra. Hlazení a přízeň dětí i dospělých si užíval. Magů začne od září pracovat jako canisterapeut v Domově sociálních služeb Skřivany. Více informací o našem spolku Animaltherapy najdete na www.animaltherapy.cz

                              


 

20.8.2016 LZ OMS Jičín MS Podhorák

Abychom prostřídali výstavy s prací, vydali jsme se v sobotu 20.8. zkusit štěstí na Lesních zkouškách, které pořádalo OMS Podhorák v Podhorním Újezdě. Už poté, co jsme vystoupili z auta, na nás dýchla krásná atmosféra místního lesa. Výborné občerstvení v myslivecké chatě dobrý dojem završilo a plni očekávání jsme vyrazili do lesa. Zkoušky byly dost těžké, hodně disciplín, dlouhé čekání, hlavně na barvu. Barvu jsme šli až jako poslední z naší skupiny. Všechny disciplíny jsme zvládli,  přálo nám i štěstí, bez kterého by to asi bylo horší. Rozhodčí byli velice příjemní, svým přístupem nás zbavili nervozity. Takže zkoušky jsme zvládli v I. ceně, Magů mě zase přesvědčil o tom, jak je šikovný, jak rád pro mě pracuje a rychle se učí nové věci. Je to prostě šikulka.

   


13.8.2016 MV Interdog Bohemia  Mladá Boleslav. Posuzoval Alexey Belkin /Rusko/. Magů tentokrát pro změnu v mezitřídě V1, CAC. Res. CACIB. V tak velké konkurenci hezkých psů mě tak pěkný výsledek potěšil.

                                                                                             


7. srpna jsme zamířili na klubové zkoušky vodních prací do Kosiček.

Zkoušky pořádal KCHLS, trénovali jsme každé pondělí nácviky v honitbě a příprava se nám vyplatila. Magů zkoušky zvládl velice dobře, pracoval s nadšením a své první vodky zvládl v I.ceně se samými 4, měl pouze jednu 3 za přinášení.

                                    


 

16.7. Národní výstava psů v Mladé Boleslavi, paní rozhodčí Alena Čečrdlová.

Magů se paní rozhodčí líbil, dostal V1, NV, CAC ČMKU A BOS.

                                         


 

26.června jsme porpvé vyrazili na výstavu do zahraničí, na zkoušku. Jelenia Gora /Polsko/ není od nás tak daleko, tak proč to nezkusit. Oba pejsky, Kerynku i Magůška jsem přihlásila do třídy pracovní. Magů se předvedl moc hezky, dostal od paní rozhodčí L. Frnčové V1, CWC, BOS.

I Kerynka se předvedla moc hezky, je to naše šoumenka a její vystavování je na pohodu, je pořád vysmátá a ráda se předvádí. Její hodnocení V1, CWC.

                                                    


11. června jsme brzo ráno vyrazili v plném počtu na cestu do Klatov na NV. Aby to snad někomu nebylo líto, jeli jsme v plném počtu - Magů, Kerynka i Fatima. Byl to náročný den, vystavení všech tří pejsků za sebou bylo náročné a naběhaných koleček bylo docela dost. Nejúspěšnější z naší trojice byl Magů., který se paní rozhodčí M.Dočekalové líbil tak, ža dostal V1, CAC, NV, CAC ČMKU a BOB. Nikdy jsem si na takový výsledek ani nepomyslela, o to větší radost jsem měla.

                                       

Kerynka se vystavovala ve  třídě šampionů, kde dostala V3 a Fatima vzhledem k falešné březosti a nalitým cecíkům  ve třídě pracovní VD 3. I to se stává, příroda je příroda. Celý den jsme si s našimi pejsky hezky užili.

                            


 

5.6. Povzbuzeni úspěchem z předchozích výstav jsme zkusili štěstí i na klubové výstavě Retriever Klbu na Konopišti. K posuzování byli pozvání rozhodčí z Anglie. Labradory - psy posuzovala Mrs. Jackie Hodge. Paní rozhodčí se Magů líbil a odvezl si hezký posudek a ocenění V1, CAC. Bylo to milé setkání se známými i neznámými, přátelská atmosféra, výstava se nám moc líbila. Za rok pojedeme zase.

                                                                                                            


28.května - tento hezký květnový den jsme vyrazili na mezinárodní výstavu do Litoměřic.

Labradory posuzovala Mgr. Božena Ovesná. Magůšek se vystavoval ve třídě pracovní, kde v konkurenci 3 pejsků získal V1, CAC. Náš první CAC ! Radost byla veliká, Magůšek se hezky předvedl, neustále se nakrucoval a prdelkoval, paní rozhodčí se jeho temperament moc líbil.

                          


 

8. května  jsme se konečně dočkali jarních výstav venku a zkusili jsme štěstí na Pojizerské výstavě psů v Mladé Boleslavi. Labradory posuzoval MVDr. Nosek, Magů dostal moc hezký posudek, V1, VT. Na této výstavě padlo mnoho VD, takže si známky výborné a VT o to víc považujeme.

                            


7.května pořádalo středisko Retriever Sportu Nový Bydžov zkoušky WT nanečisto, kde jsme si mohli všichni vyzkoušet, jestli je naši pejsci zvládnou. Přihlásila jsem Kerynku a jely jsme na zkušenou. Zkoušky nanečisto byly moc fajn, přátelská atmosféra, fajn lidi, šikovní pejsci.

                                                                                                                      

                                        

                Video s prací Kerynky :

 


 

30.4.2016

Po více jak dvouměsíční pauze jsme si ráno přivstali a vyrazili do Prahy na MV psů v Letňanech. Oba pejsci, Kerynka i Magů, se vystavovali ve třídě pracovní. Magů byl tak rozradostněný z velkého množství pejsků, že zapomněl výstavní postoj a trošku mě pozlobil, zato Kerynka se vystavila jako profík a za to dostala CAC a tím dokončila českého šampiona.

                          


2.4. - 3.4.2016

První dubnový víkend jsem s Magůškem strávila ve velice milé společnosti, na výcvikovém víkendu Nice Friend v Rokytnu. Kromě toho, že se Magůšek vyřádil v lese na vlečkách a dohledávkách, poznali jsme i hodně nových přátel a oba dny jsme si  opravdu užili.

                            


20.2.2016

jsem s pejsky vyrazila na výcvik Retriever sportu. Pejsky cvičení moc bavilo, dlouhé vzdálenosti i směry zvládli dobře, takže možná v letošním roce zkusíme i nejnižší stupeň WT zkoušek.

                

       


                                                                                              

                                                                                                       7. února 2016

                                                                                                   MV Duocacib Brno

                   Magů na mezinárodní výstavě v Brně dostal od paní rozhodčí  J. Grill hezký posudek a ocenění Výborný 3

                                                                                      


 

9.1.2016

                                                                                   Hanácká národní výstava psů

Magů ve třídě mladých Výborný 4. V konkurenci 9 mladých a hezkých pejsků skvělý výsledek. Magů má výstavy rád, rád se předvádí a hlavně mu dělá dobře velká kupa lidí a psů. Je to společenský pejsek, nadšený a přátelský ke každému.

 

Kerynka se vystavovala ve třídě pracovní, kde získala ohodnocení Výborná 2 - res. CAC. K dokončení českého šampiona ji chybí poslední CAC, bylo to tedy o fous, ale bude si ho muset vyběhat někdy příště...

                                                                                   


 

1.11.2015

                                                                           Mezinárodní výstava psů Prague Expo Dog

I v neděli jsme se vypravili do Prahy na Duocacib,
                Magů se  ve třídě mladých krásně předvedl, paní rozhodčí se líbil a ocenila ho druhým místem  - Excelent 2.

                                                                                     


3. - 4.10.2015

první říjnový víkend jsme za hezkého počasí strávili s Kerynkou a Magůškem ve Veletově na výcviku retrívrů pod vedením Martina Luňáka http://nice-friend.cz/index-czech

Všichni pejsci pracovali s nadšením, a i když pro ně některé situace byly nové, vše rychle pochopili.

                                              


 

27.9.2015

jsme vyrazili do Vysoké nad Labem, kde paní Vítková pořádala Podzimní zkoušky. Přihlásila jsem Magůška, kterému v době zkoušky bylo teprve 11 měsíců. Říkala jsem si, není to daleko, tak to zkusíme. Magů mě překvapil, pracoval perfektně. Nejtěžší pro mě bylo zkrotit jeho temperament, který se nejvíce projevil na disciplíně Vodění psa. Protože Magů překypoval temperamentem a radostí z ostatních lidí i pejsků, nechala jsem ho raději na řemeni. I tak byl tak rozradostněný, že spíše vedl on mě než já jeho. Za to jsme dostali známku 1.  I tak mi udělal velkou radost, zkoušku dokončil se 182 body. Na tak mladého a nezkušeného pejska skvělý výkon.

                                                                                                


22.8.2015

Magů - 10 měsíční pejsek na svých prvních zkouškách OVVR v Malešově předvedl krásný výkon. I když byl roztěkaný ze všeho okolo, pracoval dobře, jen aport se zvěří trošku pokazil. Bažanta si chtěl ještě chvíli nechat, když už ho nalezl pod stromem, a ukázat ho ostatním pejskům, aby viděli, jak je šikovný. Za to dostal známku 2, jinak měl samé 4.

     


9.8.2015

                                             12.ročník Pohár světa Myslivosti - PZ a ZVP retrievrů a slídičů 8.-9.8.2015 Kosičky

Kerynka byla přihlášená na nedělní ZVP, pracovala skvěle. Při práci v rákosí zmizela v rákosí a ukázala se až po dlouhé době, překvapená, že nic nenašla. I přes velké horko, kdy rtuť teploměru ukazovala 35°ve stínu, Kerynka odvedla pěknou práci a udělala mi radost.

                         


27.6.2015

                                                                                                MVP INTERCANIS Brno

I když byla Fatima dost brzo po štěňátkách, byla v dobré kondici a tak jsme zkusili štěstí na MV v Brně a podařilo se...Fatima se hezky předvedla, paní rozhodčí ji ohodnotila známkou Výborná 1 CAC. Fatima tím splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion. Máme velikou radost !

                                                                                                       

11.6.2015

Kluci Billy a Benny jsou už pěkní rošťáci, stále něco prozkoumávají a hledají zábavu všude možně. Jejich nejoblíbenější činností je okusování našich nohou. Dnes je jim 9 týdnů a nastává nám smutný čas loučení. Věříme, že budou mít kluci ty nejhodnější páníčky a budou se mít dobře. S láskou na ně budeme vzpomínat.

                                                                                                                                                                                                                    


                                                                                         

       30.května 2015

se v zámeckém parku na Konopišti konala Klubová výstava retrívrů, vyrazili jsme brzo ráno s Kerynkou a Magůškem. Labradory posuzovala paní Alison Scutcher. Kerynka se vystavovala ve třídě šampionů, moc hezky se předvedla a dostala ocenění V2 - Res.CAC. Jsem moc ráda, že jsme na tuto výstavu jeli, Kerynka tak zakončila svůj výstavní hattrick super úspěchem.

                             

Náš mladý pejsek Magů se předváděl na výstavě poprvé, celkem mu to šlo, už umí i výstavní postoj, ve třídě dorostu dostal ocenění VN3.

                              


 

24.5.2015

 V Litoměřicích se konala Mezinárodní výstava Nord Bohemia Canis. Bylo krásné počasí, sluníčko nás pěkně hřálo a tak jsme ve společnosti známých a přátel strávili hezký den. Na posouzení jsme čekali až do odpoledne, ale stálo to za to. Kerynka se hezky předvedla a dostala dalšího CACe. Je to naše šikulka.

 

                                                                                                     

 


2.5. 2015

 jsme se s Kerynkou zúčastnili mezinárodní výstavy Prague Expo dog. Kerynka se vystavovala ve třídě šampionů, kde získala ocenění CAC a hezký posudek od paní rozhodčí M.Dočekalové.

 

                                                

                                                                                    

Na výstavu se s námi jel podívat i náš půlroční pejsek Magů, moc se mu tady líbilo, s každým se hned kamarádil. Pozorně vše sledoval a užíval si stálého hlazení a drbání.

                                                                                             


                                                                                                        

                                                                                                        10.1.2015

Konečně jsme se dočkali ! Brzo ráno jsme se vydali  na dlouhou cestu, skoro 400km do Polska do chovatelské stanice Z Grodu Hrabiego Malmesbury. Jeli jsme si pro našeho dalšího pejska, malého čokoládového medvídka. Pobíhal ve skupince několika dalších štěňat a když ho chovatelka přinesla k nám, dělal otočky a radostně pobíhal. Cestu zvládl dobře, domů jsme dojeli až večer. Magů je veselý a hravý pejsek, má stále dobrou náladu a chuť si hrát. Jsem moc ráda, že je náš :-)