Zkoušky

21.10-22.10. 2017

VZPR III.cena, nejlepší voda

vrcholem naší zkouškové sezony v roce 2017 se staly Všestranné zkoušky přinášení retrívrů. Dva hezké dny jsme strávili v příjemné společnosti.  Tentokrát naše cestování do Kařezu dopadlo skvěle. Magů zkoušky dokončil a stal se tak pyšným nositelem "U"..všestranně lovecky upotřebitelný pes. Magů pracoval po oba dny moc hezky, jedinou chybou byla disciplína handling na poli. Magů se rozběhl pro kus, který měl donést, ale když byl asi ve dvou třetinách cesty, ucítil pach druhého kusu a bez zaváhání vystřelil doprava. Já jsem byla tak překvapená, že jsem nestihla vůbec zareagovat...než mi došlo, co se stalo, můj rychlý pejsek už byl u druhého kusu, popadl ho a nesl. Tím jsem se dostali limitní známkou do 3. ceny.  Nevadí, hlavní je, že se nám zkoušky podařilo dojít. Nová zkušenost, nové zážitky, noví přátelé...Na vyhlašování zkoušek jsme čekali dlouho, ale stálo to za to. Při vyhlašování jsem se dozvěděla, že nás paní rozhodčí vybrali jako nejlepší na vodě a dostali jsme krásný pohár. Měla jsem z toho velkou radost.

  

 


8.10.

Klubové podzimní zkoušky Sloveč KCHLS. Pár kilometrů od nás probíhaly podzimní zkoušky a tak jsem se rádi zúčastnili, tentokrát jsem si znovu mohla vyzkoušet, jaké je to vést dva psy...přihlásila jsem i Ariku, které bylo v té době 10 měsíců. Oba moji pejsci pracovali skvěle, Arika na svůj věk podala neuvěřitelný výkon. Magů, u kterého trochu zafungovala žárlivost a závist, pracoval lépe než kdy jindy. Oba došli tyto zkoušky 1. ceně, Magů s titulem Res. CACT.

   

 


9.září

na dnešní den jsem se těšila. Jeli jsme totiž na klubové podzimní zkoušky do Vysoké nad Labem. Máme to kousek, nemusíme tak brzo vstávat a je tu vždy tak hezká zkoušková atmosféra, že se sem každý rok rádi vracíme. Magů podal znovu bezchybný výkon a v konkurenci 16 pejsků jsme dosáhli na 3. místo a titul CACT. Takže k dokončení šampiona práce nám zbývá poslední CACT, ten nejtěžší...ze všestranných zkoušek nebo ZPR. Pokusíme se o to příští rok.

 


První srpnový víkend jsme již tradičně strávili na Poháru světa Myslivosti v Kosičkách. Tentokrát jsme šli celý pohár, tedy oba dny. V sobotu se za horkého počasí pracovalo na poli, na Podzimních zkouškách. Magů byl trochu nesvůj a rozjívený, protože se doma právě hárala Kerynka a tak nebylo vůbec snadné udržet ho v pracovní náladě.. stále bylo vidět. že je zamilovaný a myslí na Kerynku, která zůstala doma :-)

Přesto jsme dokázali tyto zkoušky zvládnout a dokonce v 1.ceně. V neděli už bylo o trochu chladněji, Magů si vzpomněl na to, že umí dobře pracovat a Spec. zkoušku z vodních prací vystřihl krásně, získal také 1.cenu. Těchto zkoušek se zůčastnilo celkem 32 pejsků.

 

   

 


Rok 2017

jsme zahájili pracovně na dvoudenních zkouškách ZPR - zkoušky přinášení retrívrů. Na těchto zkouškách jsou těžší disciplíny a některé nás čekaly poprvé. 15.července jsme brzo ráno vyrazili směr Kladno, zkoušky Retriever klubu se konaly v Blevicích.  Vládla tady velice milá a přátelská atmosféra, příjemní rozhodčí, výborná organizace, dobré jídlo. Byly to první zkoušky, kdy jsem neměla trému, byla jsem úplně v klidu a bylo mi i jedno, jak to všechno dopadne. Možná se můj klid přenesl i na Magůška, pracoval velmi dobře, všechny disciplíny zvládl a zkoušky dokončil v 1. ceně. Bylo to pro mě velmi milé překvapení, Magů je prostě šikovný pejsek a můžu se na jeho práci vždy spolehnout.

   


12.listopadu 2016

jsme trošku změnili druh zkoušek a přihlásila jsem Magůška na Working testy v nedalekém Novém Bydžově. Proč to nezkusit, když to máme za rohem a nemusíme nikam daleko cestovat. Něco málo jsme už měli natrénováno, takže jsme se zůčastnili těchto WT ve třídě E,  tedy začátečníci. Magů tyto zkoušky zvládl dobře, pracoval rychle, bylo vidět, že ho to baví. Dlouhé vzdálenosti, nutnost přemýšlet a pamatovat si místo dopadu obou damíků byla pro něho nová zkušenost a vypořádal se s ní skvěle. Tady jsem poznala, že tím těžší disciplína, tím více se soustředí a pracuje o to rychleji a spolehlivěji.


22.10. - 23.10

KVZPR Kařez

Tomuto říjnovému víkendu předcházelo velké plánování, chtěla jsem s Magůškem zkusit Všestranné zkoušky. Ovšem odjet na dva dny v době, kdy máme štěňátka, není tak jednoduché...takže po zapojení celé rodiny v péči o ostatní pejsky a štěňátka, kdy každý dostal svůj rozpis, jsme se v sobotu ráno vydali na cestu do Komárova u Plzně. Na zkoušky dorazilo celkem 17 pejsků, byli jsme rozděleni do 4 skupin, naše skupinka odjela po společném klidu na stanovišti do lesa. Při klidu na stanovišti jsem Magůškovi věřila, nechala ho navolno a protože zůstal klidný po celou dobu, dostali jsme známku 4. Těšila jsem se na další disciplíny...na dohledávce dvou kusů v lese Magů první kus donesl za 1,06 minut, ale druhý kus nedohledal. Pracoval celých 12 minut, stále se do čtverce vracel, pracoval nosem, bohužel se nezadařilo a známka byla 0...a tím pro nás konec zkoušek. Ještě jsme si zkusili vlečku se srstnatou, kterou Magů vypracoval dobře a odložení, kde také zůstal po celou dobu klidný, na volno. Poté jsme odjeli na střídání skupin, kde jsme se dozvěděli, že již vypadlo dalších 9 pejsků, celá skupinka na poli při dohledávce a někteří na rákosí.

Domů jsme jeli trochu zklamaní, po těch velkých přípravách mě to trochu mrzelo, ale tak to je, někdy to prostě nevyjde. Tyto zkoušky úspěšně došlo jen 6 pejsků, z toho jen dva v 1. ceně, ostatní ve 3. ceně. Pro nás to byla velká zkušenost a motivace v další práci a cvičení. Za rok se tuto metu pokusíme zdolat znovu, snad se nám to podaří.

 

                  

                                

                 

 


                                                                                                         15.10.

v sobotu ráno jsme se vydali na výlet do České Proseče, kde OMS Jičín pořádalo Barvářské zkoušky. Měli jsme natrénováno, tak jsme to jeli zkusit. Magů pracoval dobře, na barvu jsme čekali dlouho, šli jsme na ní jako poslední skupina. Bylo to 23 hodin po nakapání barvy. Magů to naštestí zvládl, i když známka byla 1, na ostatních disciplínách jsem poprvé zkusila nechat Magůše na volno, i při odložení, při chůzi i při následování. Měla jsem velkou radost, že všechno Magů zvládl skvěle, všechny další známky byly 4.

        


                                                                                                          28.9.2016

téměř na den přesně jsme si zopakovali klubové podzimní zkoušky ve Vysoké nad Labem. Vloni je Magů došel ve III. ceně, letos se nám dařilo lépe, I. cena a titul CACT.  Celkově jsme se umístili na 2. místě z 12 pejsků.

Byla jsem velmi mile překvapená, jak ochotně a s radostí Magů pracoval, je i klidnější a proto nedělá tolik chyb. Byl to hezký den, spousta zážitků, super rozhodčí, fandění si navzájem, budeme dlouho vzpomínat. Jsem šťastná, že mám tak šikovného pejska, který dělá vše s chutí a mně pro radost.

                                        

 


                                                                                                        20.8.2016

                                                                         ČMMJ OMS Jičín Lesní zkoušky

Magů je velice šikovný  a vše rychle chápe, takže jsme po úspěšných podzimkách a vodkách začali trénovat i na Lesní zkoušky. Barva mu šla dobře, tak jsem ho přihlásila na Lesní zkoušky v Podhorním újezdě nedaleko Jičína. Zkoušky byly dost těžké, dlouhé čekání, kopcovitý terén, na který my z nížiny nejsme moc trénovaní :-). Byla to velká zkouška i pro mě, ale Magů mě  nezklamal a opět pracoval moc dobře. Zkoušky jsme došli v I. ceně a pro mě to byla zdolaná jedna hodně vysoká meta.

                        


                                                                                               7.8.2016

                                                          Klubové zkoušky vodní práce retrívrů CACT Kosičky  

Magů na zkouškách pracoval téměř bezchybně, udělal mi velkou radost, zkoušky došel se samými čtyřkami, jen z přinášení měl za 3. Pro mě to byl krásný zážitek, tak pěkný výsledek jsem zažila poprvé a měla jsem z jeho práce velkou radost. 

                           


                                                                                             27.9.2015

o měsíc později jsme se pokusili zdolat vyšší metu, a jeli jsme zkusit Klubové Podzimky ve Vysoké nad Labem. Magů mě překvapil, jak pěkně pracoval, všechny disciplíny zvládl s přehledem. Svoje první vyšší zkoušky došel ve III. ceně s počtem bodů 182. V době zkoušek mu bylo teprve 11 měsíců, na tak nízký věk podal obdivuhodný výkon.

             

 


                                                                                                22.8.2015

začala naše zkoušková pouť s Magůškem. Magů byl odmalička moc šikovný, nosil zvěř, rád pracoval a dělal mi radost. Je to velmi temperamentní, chuťový pejsek. Doma pracuje spolehlivě, ale jak se dostane do společnosti jiných pejsků, má spoustu jiných vjemů a nedokáže se dobře soustředit. Naše první společné zkoušky byly OVVR v Miskovicích. Magů je zvládl perfektně, se samými čtyřkami, jen z aportu v terénu dostal známku 2.

           


                                                                                          9.8.2015

Po roce znovu jsme jeli zkusit štěstí do Kosiček na SZVP,  tentokrát jen s Kerynkou. Kery se hodně zlepšila, zkoušky došla se samými čtyřkami, jen přinášení měla za 2 a tím skončila ve II. ceně. Přinášení jsme cvičily, ale Kery je šprýmařka a ráda mi na zkouškách ukáže, že má svoji hlavičku a prostě si některé věci udělá po svém. Je to moje velká učitelka trpělivosti.

        

                                        


11.10.2014

Nevzdaly jsme to a o 14 dní později jsme jely pokoušet štěstěnu na Klubové Podzimky do Slovče. Fatima i Kerynka úspěšně zkoušky dokončily, Fatima ve II. ceně  a Kerynka měla svůj den, pracovala perfektně a zkoušky došla v I. ceně. Obě holky byly moc šikovné a udělaly mi velkou radost. Na těchto zkouškách mně Kerynka ukázala, že umí perfektně slídit na hladině. Rozhodčí nám dovolili smočit pejsky, Kerynka to však pojala po svém a začala slídit na hladině a hledat kachnu. Protože tam kachna nebyla, odmítla vylézt z vody, stále hledala, kde je schovaná. Až po několika minutách, které mi připadaly jako věčnost, jsem ji konečně dokázala odvolat.

                                 


                                                                                                              27.9.2014        

Povzbuzeny úspěchem jsme dál trénovaly a v září jsme opět ve stejném složení vyrazily na klubové Podzimky do Dolního Přímu. Tady se nám nedařilo, obě holky, Fatima i Kerynka, vypadly na disciplíně slídění s dohledávkou. Holky vždy při výcviku zvěř dohledaly, tentokrát to nevyšlo. Tak jsme se alespoň vyfotily u dubu a jely jsme domů.

                      

                                                                                               


31.8.2014

Pilně jsem trénovaly, Fatima byla při výcviku moc šikovná a tak jsem se rozhodla vynechat OVVR a zkusit s ní rovnou vyšší zkoušky. Přihlásila jsem jí spolu s Kerynkou na Speciální zkoušky z vodní práce do Všejan. Doufala jsem, že Kerynka Fatimu podpoří a zkoušky se jí podaří dojít. Byla to i pro mě nová zkušenost, vést na zkouškách dva psy. Fatima byla moc šikovná, nakonec se ukázala jako šikovnější než Kerynka a zkoušky došla v I. ceně s počtem bodů 124. Kerynka vzhledem k tomu, že mi nechtěla kachnu odevzdávat, dostala z přinášení za 2 a tím spadla do III. ceny, s počtem bodů 115. Byla jsem moc šťastná, že obě holky zkoušky dokončily a ještě s tak hezkým výsledkem.

                  


                                                                                              10.8.2014

jsem se odvážila přihlásit Kerynku na SZVP v Kosičkách. Neměla jsem žádné zkušenosti s těmito zkouškami, prostě jsme to spolu jely zkusit. Odvážnému štěstí přeje a tady se mi to potvrdilo. Sice jsem si myslela, jak jsme na disciplíny dobře připravené, ale poznala jsem,  že ještě máme velké rezervy ve výcviku a přinášení. Kery naše první vyšší zkoušky došla ve III. ceně a počtem bodů 105.

             


I s Fatimou jsem jela zkusit OVVR do Libštátu, o půl roku později, v květnu 2014. Fatima je moc šikovná fenka, ale o dost pomalejší a rozvážnější než Kery. Přípravu na OVVR jsme měli velkou, ale přesto Fatima zkoušky nedokončila, odmítla jít pro aport do vody. Prostě se tak rozhodla, rybník se jí nelíbil a pro aport musel doplavat jiný pejsek. I tak to pro mě byla dobrá zkušenost, zjistila jsem, že pejsek není stroj a že nás občas potká i neúspěch.

   

                                                                        


Když jsem si pořídila moje dvě hoĺky, Fatimu a Kerynku, tak jsem je už odmala vedla k tomu, aby se učily brát zvěř a trénovali jsme tak, abych s nimi jednou mohla i na vyšší zkoušky než jsou OVVR. Cvičení nás moc bavilo. S Kerynkou jsme se poprvé vydali na zkušenou na OVVR do Libštátu 28.10.2013, Kerynce bylo v té době 13 měsíců. Byla moc šikovná, i když její velký temperament a radost z aportování jsem v té době ještě neuměla ukočírovat, proto Kery zkoušky došla ve II. ceně s počtem bodů 204.

   

                                               


Moje první zkušenost se zkouškami retrívrů byla v roce 2011, kdy jsem jela na zkušenou s Gampíkem. V době zkoušek mu byly necelé 4 roky. Gampíka jsme si pořizovali jako rodinného kamaráda, ale protože byl moc šikovný a měl zájem pracovat, přesvědčila mě kamarádka, abych s ním OVVR zkusila. Gampík byl moc šikovný, udělal mi velkou radost, a OVVR dokončil v I.ceně s plným počtem bodů 232. Dokonce se umístil na 3. místě v celkovém pořadí z 19 pejsků. Pro mě to byl velký odrazový můstek , protože jsem poznala, že retrívr nemusí být jen kamarád pro děti, ale je možné ho naučit spoustě věcí a třeba ho i využívat v lovecké praxi. A tím to všechno začalo...